Gminny Turniej szachowy

25 października w Wiejskim Domu Kultury w Trepczy odbył się Gminny Turniej szachowy. Do rywalizacji przystąpiło dziesięciu zawodników z dziewięciu szkół.

Celem turnieju była popularyzacja gry w szachy jako jednej z form spędzania czasu wolnego, podwyższanie kwalifikacji szachowych wśród dzieci i młodzieży oraz kształtowanie pozytywnych cech charakteru poprzez sportową rywalizację. Turniej tworzył również doskonałą okazję do integracji środowiska uczniowskiego ze względu na wspólne zainteresowania.

Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy VII Paweł Lewicki, który kilka dni wcześniej wygrał szkolne zawody szachowe.

Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym” w tempie 10 minut.

Paweł bardzo dobrze poradził sobie, wygrywając 7 z 9 partii i uzyskując ostatecznie 3 miejsce. W nagrodę otrzymał puchar, dyplom oraz nagrody rzeczowe.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

P.Petryłka