OTRZĘSINY

Dnia 30 października odbyły się otrzęsiny klas pierwszych.

W pierwszej części uroczystości nasi nowi  Koledzy zostali zapoznani
z sylwetkami patronów szkoły -  Ignacym Łukasiewiczem
i Andrzejem Bobolą. Następnie uczniowie klasy 2a zaprezentowali scenkę dramową związaną z destylacją ropy naftowej.

Najważniejszym punktem uroczystości  było ślubowanie przedstawicieli klas pierwszych złożone na sztandar szkoły, które poprowadziła pani Elżbieta Dobosz - wychowawczyni klasy 1b. Po części oficjalnej zaczęły się otrzęsiny na wesoło przygotowane przez uczniowiów klasy 2b. Pierwszoklasiści mogli zdobyć punkty w następujących konkurencjach: quiz na temat życia i działalności Ignacego Łukasiewicza oraz Andrzeja Boboli, przeciąganie liny, bieg trzech nóg, przejście slalomem z książką na głowie, jedzenie jabłka zawieszonego na sznurku, kto przejdzie niżej pod drążkiem, kręgle. Wychowawczynie klas pierwszych również startowały w zawodach. Brały udział w dwóch konkurencjach. Były to kręgle i przejście po ławeczce z piłką, którą należało kozłować, a następnie wrzucić do kosza. Trzeba przyznać, że zarówno Uczniowie klas pierwszych i ich Wychowawcy walczyli z ogromnym zaangażowaniem.

Na koniec głos zabrał Pan Dyrektor - Andrzej Cecuła. Pochwalił pierwszaków za postawę podczas otrzęsin oraz uczniów klas drugich za przygotowanie uroczystości.