FIZYKA I MATEMATYKA WOKÓŁ NAS.

Konkurs matematyczno – fizyczny w I Liceum Ogólnokształcącym

16 maja w I LO w Sanoku odbył się „Konkurs matematyczno – fizyczny”, w zmaganiach wzięło udział około sześćdziesiąt osób. Byli to uczniowie wszystkich sanockich gimnazjów oraz gimnazjów z Beska, Bukowska, Dydni, Niebieszczan, Zagórza i Zarszyna. Naszą szkołę reprezentowało sześć uczennic z klas 3: Karolina Hyleńska, Sabina Radwańska, Aleksandra Żyłka, Natalia Maślany, Justyna Pelczar oraz Aneta Stabryła.

Uczniowie rozwiązywali zadania testowe z fizyki i matematyki wykazując się dużą sprawnością, ponieważ na rozwiązanie 30 zadań (po 15 z każdej dziedziny) mieli sześćdziesiąt minut. Każda część konkursu oceniana była oddzielnie.

W części matematycznej konkursu III miejsce zajęła NATALIA MAŚLANY z klasy 3a. Poziom konkursu był bardzo wysoki.Poza tym uczestnicy konkursu uczestniczyli w warsztatach i pokazach matematycznych i fizycznych przygotowanych dla nich przez starszych kolegów z I LO. W tym roku dołączyło do nas grono biologów więc odbyły się też pokazy doświadczeń z tej dziedziny.

Również 16 maja została otwarta wystawa fotograficzna FIZYKA I MATEMATYKA WOKÓŁ NAS. Na wystawie możemy obejrzeć pracę uczennicy z naszego gimnazjum, Klaudii Kluski.

W konkursie fotograficznym również uczestniczyła Agnieszka Szczudlik.