Czytam, czytasz, czytajcie...

Dnia 30.10.2012r. w Zespole Szkół w Strachocinie odbyło się pierwsze spotkanie w ramach akcji

"Cała Polska czyta dzieciom".

Organizacją i prowadzeniem zajęły się uczennice kl.2 gimnazjum. Cykl spotkań uczniów szkoły podstawowej z książką odbywa się jako realizacja  projektu gimnazjalnego pod opieką n-l bibliotekarza i pedagoga szkolnego. Zaproszonym gościem do głośnego czytania był dyrektor szkoły pan Andrzej Cecuła, który czytał dzieciom bajkę pt."Jestem w pierwszej klasie", a także mówił o swoim zawodzie i odpowiadał na pytania zadawane przez dzieci. W dalszej części odbył się mini konkurs z wysłuchanej bajki oraz zabawy i różne zgadywanki.  Nagrodą za pilne słuchanie i prawidłowe odpowiedzi w konkursach  była - "uśmiechnięta bużka" Na koniec uczennice rozdały dzieciom kolorowanki.

Następne "czytanie" odbędzie się za miesiąc !!

Zapraszamy !!