Zdrowe zęby - zdrowy uśmiech!!!

Zerówkowicze  dbają o higienę jamy ustnej

26 października 2012 roku w klasie „0” odbyła się pogadanka z panią asystentką stomatologa szkolnego na temat higieny jamy ustnej. Pani asystentka opowiedziała i pokazała dzieciom jak wygląda budowa zęba i w jaki sposób dochodzi do próchnicy. Dzieci dowiedziały się, że zęby należy myć rano i wieczorem, a najlepiej po każdym posiłku, szczególnie po słodyczach ponieważ to one prowadzą do próchnicy. Każdy uczeń uczył się prawidłowej techniki szczotkowania zębów pod okiem fachowca. Na koniec dzieci obejrzały szkolny gabinet stomatologiczny i zapoznały się z pracą lekarza stomatologa. Teraz już wszystkie maluch będą pięknie szczotkować ząbki i bez obaw odwiedzać gabinet stomatologa.

Wychowawca i dzieci bardzo gorąco dziękują pani doktor stomatolog i pani asystentce za pogadankę  na temat higieny jamy ustnej.