WYCIECZKA

Wycieczka do Odrzykonia i Krosna

13 czerwca 2012 r.  kl. 0 i I SP wybrały się na wycieczkę klasową pod opieką wychowawczyni p. Elżbiety Pomykały i p. Agaty Kozieradzkiej oraz rodziców. Pogoda wyjątkowo dopisała. Była słoneczna, pomimo ostatnich deszczowych dni.

Wycieczka rozpoczęła się spacerem po Rezerwacie Przyrody Prządki, który leży w gminie Korczyna. Atrakcją rezerwatu są szlaki turystyczne z pięknymi piaskowymi skałami, sięgającymi nawet 20 m  wysokości. Następnie uczestnicy wycieczki odwiedzili ruiny Zamku Kamieniec w Odrzykoniu. W ruinach znajduje się muzeum z eksponatami, które były używane w czasach świetności zamku. Ciekawe historie o tych czasach opowiadała przewodniczka. W Krośnie dzieci przeszły przez rynek miasta, gdzie największą atrakcją była fontanna i pyszne lody. Wycieczkę zakończył pobyt w Fikolandzie. Tam wśród rozmaitych zjeżdżalni oraz basenu z piłeczkami, dzieci mogły wyszaleć się do woli, z czego z wielką radością skorzystały.