15.X.2018- ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

SZKOŁA TO MY !!!!!

Pod takim hasłem przebiegała uroczystość z okazji Święta Edukacji Narodowej, która w tym roku połączona została z Pasowaniem na Ucznia.

W pierwszej części akademii uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej przedstawili wiersze, piosenki i życzenia dedykowane wszystkim członkom społeczności szkolnej tj. nauczycielom, pracownikom obsługi oraz uczniom. Symbolicznym podziękowaniem za pracę i trud były czerwone róże oraz piękny bukiet dla p. Dyrektora. Kwiatami obdarowani zostali także przybyli goście: Wójt Gminy Sanok Pani Anna Hałas, Prezes Oddziału SIiTPGiN w Sanoku p. Mieczysław Kawecki, członkowie SIiTPGiN p. Sylwester Pasławski i Wiesław Turzański, a także przedstawiciele Rady Rodziców p. Agnieszka Radwańska-Cecuła i p. Katarzyna Woźniak. Uczniowie dziękowali im w ten sposób za przybycie i długoletnią owocną współpracę.

Kolejnym punktem programu było ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Na początek pierwszoklasiści pięknie ubrani, przedstawili krótką część artystyczną, której motto brzmiało: „Jesteśmy trochę inni, a jednak tacy sami, choć różne charaktery, podobne cele mamy…” Po swoim występie uczniowie złożyli ślubowanie, a następnie zostali pasowani na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej im. I. Łukasiewicza w Strachocinie i obdarowani przez gości prezentami.
Na zakończenie głos zabrał Dyrektor Szkoły - Pan Andrzej Cecuła, który złożył wszystkim serdeczne życzenia. Wskazał piękne wzorce do naśladowania w osobach Ignacego Łukasiewicza - patrona szkoły, Św. Jana Pawła II, który 40 lat temu został papieżem oraz Wandę Rutkiewicz, która również 40 lat temu zdobyła Mount Ewerest. Nawiązując do słów Papieża ze spotkania z polską himalaistką, życzył aby wszyscy zaszli również tak wysoko.

Uroczystość przygotowana została przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli: Jolanty Pielech, Magdaleny Wiszyńskiej, Joanny Gulbinowicz, Grzegorza Klimkowskiego, Anny Bokiniec, Jarosława Tymczaka oraz Barbary Twardowicz.