Pasowanie Pierwszoklasistów na Czytelników

Pierwsza wizyta w bibliotece szkolnej to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna na długo pozostać w pamięci dziecka. Nic więc dziwnego, że pasowanie na czytelników uczniów klasy pierwszej, które odbyło się w naszej szkole w dniu 18.03.2024 r. było dla nich ogromnym przeżyciem.

W tym dniu nasza biblioteka została zamieniona w pokój zagadek (Escape room), a uczniowie stali się poszukiwaczami zaginionego ołówka, bez którego nie mogłaby odbyć się uroczystość Pasowania na Czytelnika. Pierwszoklasiści działając zespołowo wspólnie poszukiwali wskazówek, gdzie mógłby znajdować się ołówek, rozwiązując przy tym różnorodne zadania ukryte w książkach, znajdujących się na półkach naszej biblioteki. Oczywiście z wszystkimi zadaniami uczniowie poradzili sobie doskonale, znajdując klucz, dzięki którym mogli otworzyć kłódkę broniącą dostępu do poszukiwanego ołówka!

Po powyższych poszukiwaniach pan Dyrektor Andrzej Cecuła w obecności wychowawcy klasy p. Izabeli Haduch – Wójcik oraz zaproszonych nauczycieli, uroczyście pasował każdego ucznia klasy pierwszej na czytelnika.

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy oraz książkę „Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek, przekazaną przez Instytut Książki w ramach trwającej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, która wspiera czytelnictwo wśród dzieci.

Na zakończenie pierwszej wizyty w bibliotece każdy uczeń, zapoznany wcześniej z regulaminem biblioteki i czytelni, wypożyczył wybraną przez siebie książkę.

Życzymy wszystkim małym czytelnikom, aby na swej drodze spotykali tylko mądre i ciekawe książki, które wprowadzą ich w magiczny, bajkowy Świat!