Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Miło jest nam poinformować, że nasza szkoła w roku szkolnym 2023/2024 bierze udział w rządowym projekcie "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 - 2025" – kierunek interwencji 3.2. – Zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych i otrzymała w ramach ww. programu wsparcie finansowe w wysokości 5 000,00 zł (w tym 1 000,00 zł stanowi wkład własny).

Otrzymane środki finansowe przeznaczone zostały na realizację działań promujących czytelnictwo, zakup książek oraz zakup elementów wyposażenia biblioteki szkolnej, które pomagają nam uczynić z biblioteki miejsce bardziej atrakcyjne i przyjazne dla dzieci, pragnących spędzić czas z książką.

Obecnie prowadzimy akcję „Poranek z książką” - trzy dni w tygodniu rano uczniowie czytają głośno wybraną książkę, wyłoniono również „Najlepiej czytającego ucznia” oraz „Najlepiej czytającą klasę", którzy w kwartale wrzesień – listopad wypożyczyli w bibliotece najwięcej książek, a na gazetce ściennej znajdującej się obok szkolnej biblioteki umieszczona została recenzja książki, którą według uczennic klasy V warto przeczytać.

Ponadto do dnia 20.12.2023 r. uczniowie mogą przynosić prace, które wezmą udział w konkursie plastycznym, polegającym na wykonaniu w formie plakatu lub lapbooka, przedstawiającego odpowiedź na pytanie; „Dlaczego warto czytać książki?”

Do dnia 21.12.2023 r. trwa w bibliotece także „Kiermasz Taniej Książki”, organizowany we współpracy z Księgarnią i Hurtownią Taniej Książki Tuliszków, za który biblioteka otrzyma w formie rabatu książki, które następnie trafią do naszych szkolnych czytelników.

Do dnia 21.12.2023 r. zapraszamy również wszystkich uczniów do biblioteki, aby wypożyczyć ciekawą książkę do przeczytania w zimowe popołudnia podczas nadchodzącej przerwy świątecznej.

Justyna Kopczak