Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci.

Kubuś Puchatek, „miś o bardzo małym rozumku” to jedna z najważniejszych postaci w historii literatury dziecięcej. Drugoklasiści wspólnie z rodzicami, a niektórzy samodzielnie, przeczytali książkę A. A. Milne „Kubuś Puchatek”. Uczniowie poznali przygody przyjaciół ze Stumilowego lasu wraz z mądrym przesłaniem.

Przy okazji omawiania lektury, dzieci przyniosły do klasy maskotki głównego bohatera i innych postaci. Każde z tych postaci jest inne, każde ma jakieś wady, a jednak stanowią zgraną, wspierającą się grupę. Zdarzają się między nimi kłótnie i spory, czasem płatają sobie dowcipy, ale w potrzebie mogą na siebie wzajemnie liczyć.

Kubuś Puchatek to opowieść o tym, że ludzie, których spotykamy wokół siebie, nie są tacy sami jak my. Każdy człowiek ma jakieś wady i ograniczenia - czegoś się boi, czegoś nie potrafi, coś go przeraża. Ważne jest, abyśmy każdego człowieka próbowali poznać, bo może się okazać, że zostanie naszym przyjacielem, jeśli tylko zaakceptujemy go takim, jakim jest.