Wycieczka uczniów klas 5- 7 do Muzeum Polaków Ratujących Żydów w czasie II wojny światowej im. Rodziny Ulmów

Lecz pewien Samarytanin, gdy szedł, doszedł do miejsca, w którym się znajdował, a gdy go ujrzał, ulitował się. Podszedł do niego i opatrzył mu rany, polewając go oliwą i winem. Potem wsadził go na jego własne zwierzę, zaprowadził do gospody i zaopiekował się nim".

17 listopada 2023r. uczniowie klas 5-7 wzięli udział w wyjeździe do Muzeum Polaków Ratujących Żydów w czasie II wojny światowej im. Rodziny Ulmów". Oprócz muzeum odwiedzili także Skansen w Markowej , w którego zbiorach znajdują się zabytkowe budynki oraz narzędzia i urządzenia z okresu XIX i XX wieku. Szczególne zainteresowanie wzbudziła chałupa Szylarów, którzy podobnie jak Ulmowie ukrywali Żydów, a w niej bardzo dokładnie odtworzona kryjówka dla siedmioosobowej rodziny żydowskiej.