WIZYTA METROPOLITY PRZEMYSKIEGO W SZKOLE

16 maja 2018 roku w naszej szkole gościliśmy Jego Ekscelencję  Arcybiskupa Adama Szala Metropolitę Przemyskiego, który przybył do Strachociny , aby  udzielić  bierzmowania uczniom klas 3 gimnazjum.

Na wstępie Ksiądz Arcybiskup został przywitany przez pana dyrektora Andzeja Cecułę oraz uczniów.  Na te odwiedziny  nauczyciele i uczniowie przygotowali program artystyczny poświęcony św. Andrzejowi Boboli. Szczególna uwaga została zwrócona na to, że dla   współczesnych Polaków święty Andrzej Bobola jest symbolem wartości chrześcijańskich, niezłomnej wiary, odwagi i poświęcenia się dla innych, co ma odzwierciedlenie w prośbach kierownych do świętego odczytywanych  podczas co miesięcznych nabożeństw. Ważnym aspektem, który wybrzmiał w inscenizacji, był wpływ świetego na losy naszej Ojczyzny, a związany z jego objawieniami i późniejszymi wydarzeniami w historii Polski.

Na zakończenie odspiewaliśmy pieśń "Patronie Polski Andrzeju Bobolo, ucz nas przez zycie iść za Bożą wolą."

Po części artstrycznej odbyło się spotkanie Księdza Arcybiskupa z uczniami oraz nauczycielami.